Župnijska Karitas Ig

Župnijska Karitas Ig ima uradne ure vsak drugi petek v mesecu, od 17.00 do 18.00, v učilnici v župnišču.

Transakcijski račun župnijske Karitas Ig, na katerega lahko prispevate svoj dar za pomoč ljudem v stiski: SI56 0209 8026 0579 946 (NLB, d.d.). Hvala vsem darovalcem in Bog plačaj!

Aktivnosti župnijske Karitas Ig

Župnijska Karitas Ig aktivno deluje vse od ustanovitve. Vseskozi pomagamo ljudem v stiski z zbrano hrano in higienskimi artikli, ki jih prispevate v voziček v trgovini Blatnik-Spar in v župnišču na Igu. Prav tako pomagamo s hrano, ki jo dobimo iz Škofijske Karitas Ljubljana. Pomagamo tudi z zbranimi oblačili. Pred novim šolskim letom smo se vključili v Akcijo šolske potrebščine, ki jo je izvedla Škofijska Karitas Ljubljana ter tako pomagali nekaterim šoloobveznim otrokom. Za ozimnico smo zbrali nekaj krompirja ter ga razdelili.Nekaj prosilcem smo pomagali pri plačilu položnic  za osnovne življenjske stroške (električna energija, komunala, vodarina, zdravstveno zavarovanje). Da pa lahko pomagamo pri plačilu položnic in nakupom nekaterih prehrambnih artiklov (mleko, prašek, olje), pa se moramo zahvaliti našim donatorjem. Nekaj sredstev smo pridobili s prostovoljnimi prispevki za podarjene sveče. Tudi letos se bomo vključili v izdelovanje adventnih venčkov in zbrane prostovoljne prispevke namenili za pomoč ljudem v stiski. Prostovoljne prispevke bomo zbirali tudi s podarjanjem božičnih voščilnic. Sodelovali bomo pri srečanju starejših v okviru praznovanja zavetnika farne cerkve, sv. Martina. Pomagali bomo pri obdarovanju otrok za sv. Miklavža. Za božične praznike bomo obiskali starejše po domovih in še naprej pomagali prosilcem, ki se obračajo na nas za pomoč. Seveda pa brez vaše pomoči in dobrote ne bi mogli v taki meri pomagati ljudem, zato se vsem dobrotnikom iskreno zahvaljujemo in prosimo Boga, da obilno poplača njihovo dobroto.

NAMENITEV DELA DOHODNINE ZA POMOČ LJUDEM V STISKI NAŠI ŽUPNIJSKI KARITAS

Vsi, ki želite pomagati ljudem v stiski, lahko namenite del dohodnine naši Župnijski karitas. Obrazec, ki ga izpolnite je na voljo v cerkvi ali župnišču. Za vse dodatne informacije se lahko oglasite v prostorih župnišča Ig vsak drugi petek v mesecu od 17. do 18. ure. Vsem, ki se boste odločili nameniti del dohodnine za lajšanje stisk ljudem v naši ŽK, iskrena hvala

avtor Ana Podržaj, tajnica ŽK