Martinovo 2017 - nedelja

Ig
12.11.2017

Glavna slovesnost ob godu našega farnega zavetnika je bila v nedeljo ob 10. Uri. Daroval jo je kaplan Simon Virant ob somaševanju duhovnega pomočnika Antona Koširja. V pridigi nas je pozval naj se zgledujemo po preudarnih devicah. Te so v pričakovanju ženina, ki je zamujal, ponesle s sabo olje, da so napolnile svetilke. Nespametne pa so iskale olje šele takrat, ko so ga potrebovale in tako zamudile svatbo. Treba je biti vedno pripravljen. To nam je dokazal tudi naš sv. Martin, saj je oblekel reveža takoj, ko ga je videl. Na slovesnosti so sodelovali tudi gasilci in narodne noše. Peli so člani župnijskega pevskega zbora pod vodstvom organista Igorja Kovačiča  ob spremljavi orkestra. Posebno mesto pa je pripadlo solistki gospe Pii Brodnik. Po obeh mašah so nas pogostili člani župnijske Karitas. Dobrote so prispevale ižanske gospodinje.

Tončka Jeraj

Vse galerije